Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler Projesi

BUİKAD’ın mentörlük yaptığı Kadınlar İçin Daha Çok Ve Daha İyi İşler; Türkiye’de İnsana Yakışır İş için Kadınların Güçlendirilmesi” projesi ile kadın istihdamının artırılması ve yaygınlaştırılması için ulusal ölçekte kapsayıcı ve bütünsel bir politikanın geliştirilmesine destek olmak planlanmıştır. Projede kadınlar için insana yakışır iş olanakları sağlamak, toplumsal cinsiyet eşitliği ve çalışma standartları alanında farkındalık yaratmak ve Türkiye’de kadınların güçlendirilmesine destek olmak hedeflenmiştir.

İstanbul, Bursa, Ankara ve Konya illerinde ikamet eden İŞKUR’a kayıtlı 18 yaşını aşmış girişimci olmak hayaline sahip kadınlara yönelik düzenlenen proje, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş birliği ile yürütülmüştür. Projenin finansmanı İsveç Uluslararası Kalkınma İş birliği Ajansı (SIDA) kanalıyla İsveç tarafından sağlanmıştır.

Projenin Bursa Mentörlük desteği de BUİKAD tarafından yapılmıştır.

KOSGEB tarafından verilen 40 saatlik eğitimlerde, finansmana erişim ve yenilikçi teknolojilerin kullanımı başlıkları da ele alınmış ve katılımcılar girişimciliğin her alanında eğitilmiştir.

BUİKAD, yaptığı mentörlük ile yeni iş kuracak 150 kadın girişimciye destek olmuş ve bunlardan 22’si kendi işini kurmuştur. Böylece eğitim sonrası kendi işini kurabilen kadın oranı olan %2 sınırı aşılmış ve %14’e yükseltilmiştir.

Sign In

Sign Up

Seo Blog Anabolik Enjeksiyon Steroid