Bu İş Eşitlik İşi

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ve Borusan Grup şirketlerinden Türkiye’nin en büyük galvanizli çelik üreticisi BORÇELİK toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamak adına “Bu iş Eşitlik İşi” projesini hayata geçirdi. Kaynak ve köprülü vinç operatörlüğü kursları sonrası adaylar sınava tabi tutulup, başarılı olanlar Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi oldular. Başarılı kursiyerlerin bilgileri NOSAB’daki firmaların İnsan Kaynakları Departmanlarına iletildi.

Kadınların üretim süreçlerindeki istihdamını artırmayı ve sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli çalışanların yetiştirilmesini amaçlayan “Bu İş Eşitlik İşi” projesi kapsamında, 2023’te Borçelik Teknik Akademi tarafından 2 program halinde eğitimler verilerek,  kaynak  ve köprülü vinç operatörü olacak kadın kursiyerler yetiştirilmiştir. 2024 yılı kurs başlıkları sanayinin ihtiyacına göre değişebilecektir.

Tamamen ücretsiz olup, toplam 20 kişilik kontenjanlar ile sınırlı olarak ilk mezunlarını veren programın yeni dönem duyuruları 2024 Ocak ayında sosyal medya hesaplarımızdan gerçekleştirilecektir.

Farklı meslek alanlarında ihtiyaç duyulan eğitimli ve nitelikli kadın iş gücünü sağlamaya devam edeceğiz.

Sign In

Sign Up

Seo Blog Anabolik Enjeksiyon Steroid