Bu İş Eşitlik İşi

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ve Borusan Grup şirketlerinden Türkiye’nin en büyük galvanizli çelik üreticisi Borçelik toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamak adına Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 kadını sanayiye kazandıracak “Bu iş Eşitlik İşi” projesini hayata geçirdi.

Borçelik, Borçelik Teknik Akademi ve Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ile birlikte toplumsal cinsiyet eşitliğine ve sanayinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücüne katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz “Bu iş Eşitlik İşi” projemizin ikinci faz çalışmalarını kaynak operatörlüğü eğitimleri ile tamamladık.

Gururluyuz!

BUİKAD, Borçelik ve NOSAB olarak sanayide kadın istihdamını artırmak ve sanayiye nitelikli iş gücü kazandırmak amacıyla yürüttüğümüz “Bu İş Eşitlik İşi” projemiz, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından organize edilen Ortak Yarınlar Ödül Programı’nda “Kadınlar için Fayda Yaratanlar” kategorisinde ödüle layık görüldü. Emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

BUİKAD, BORÇELİK ve Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) olarak toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamak adına güçlerimizi birleştirdiğimiz projemiz “Bu İş Eşitlik İşi” için ek protokolümüzü imzaladık.

İmzaladığımız ek iş birliği protokolü ile devam edecek olan “Bu İş Eşitlik İşi” projemizle, hem üretime yönelik alanlarda kadın iş gücünün artırılmasını hem de sanayiye nitelikli iş gücü kazandırmayı hedefliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 kadını sanayide istihdama kazandırıyoruz.

Kadın istihdamını artırmak için hayata geçirdiğimiz Bu İş Eşitlik İşi projemiz kapsamında paydaşlarımızın da desteğiyle eğitimlerini tamamlayarak Bursa sanayisi için istihdama hazır olan kadın köprülü vinç operatörlerimizin mezun olmalarının mutluluğunu paylaştık ve kursları devam eden kadın çelik kaynak operatörü adaylarımızın da heyecanını paylaşıyoruz.

Bu İş Eşitlik İşi projemizin ilk mezunlarının serifika töreni 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü özelinde, NOSAB ev sahipliğinde gerçekleşen programın ikinci bölümünde ise NOSAB firmaları ile vinç ve çelik kaynak operatörü kadınlar bir araya geldiler.

Bugüne dek hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan paydaşlarımız NOSAB, BORÇELİK ve BORÇELİK TEKNİK AKADEMİ’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Farklı meslek alanlarında ihtiyaç duyulan eğitimli ve nitelikli kadın iş gücünü de sağlamaya devam edeceğiz.

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ve Borçelik toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamak adına güçlerini birleştirdi. Bölgede yer alan kadın çalışanların üretim süreçlerindeki istihdamını artırmaya yönelik iş birliğinde protokol imzaları atıldı.

‘Bu İş Eşitlik İşi’ adıyla projelendirilen iş birliğinin NOSAB’da gerçekleştirilen imza törenine, BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu, NOSAB Başkanı Erol Gülmez ve BORÇELİK İcra Kurulu Üyesi Hafize Çetinel’in yanı sıra BUİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile NOSAB ve BORÇELİK yöneticileri katıldılar.

Sign In

Sign Up

Seo Blog Anabolik Enjeksiyon Steroid